top of page

Urządzenia

Duza pompa png bez tła.png

Pompy ciepła

Co to jest pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła jest urządzeniem, które pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazuje je do systemu grzewczego lub użytkowego. W przypadku wersji split, składa się z zewnętrznej jednostki, która pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego, oraz wewnętrznej jednostki, która oddaje ciepło do systemu grzewczego lub użytkowego. Oraz wersję monoblokową która posiada jedynie jednostkę zewnętrzną.

Jak to działa?

Proces działania powietrznej pompy ciepła polega na pobieraniu ciepła z powietrza zewnętrznego za pomocą skraplacza, który znajduje się w zewnętrznej jednostce pompy. Następnie sprężarka kompresuje ciecz chłodniczą, która przekształca się w gaz o wysokim ciśnieniu i temperaturze. Gaz przepływa przez parownik, gdzie oddaje ciepło do medium grzewczego lub użytkowego, a następnie zostaje skroplony i powraca do skraplacza, aby rozpocząć cykl ponownie.

Co nas wyróżnia?

Posiadamy europejski certyfikat jakości. Potwierdza bezpieczeństwo i zgodność produktu z normami europejskimi, a także produkcją z zachowaniem surowych wymagań jakościowych i bezpieczeństwa.

Dbamy o naszą planetę, dlatego proponujemy ekologiczne rozwiązania, zastępujące tradycyjne i przestarzałe technologie. Dzięki temu, razem możemy dbać o środowisko.  

Wybierając nasze produkty otrzymują Państwo gwarancję jakości i zadowolenia. Posiadamy niezbędną wiedzę oraz doświadczenie aby udzielić Państwu fachowego doradztwa, wsparcia technicznego oraz zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny naszych urządzeń.

Oferowane przez nas urządzenia posiadają oznaczenie CE, co daje gwarancję, że przeszły pozytywnie specjalistyczne badania i spełniają  wymagane normy jakości i bezpieczeństwa zawarte w dyrektywach Unii Europejskiej.

Nasze pompy posiadają podzespoły najlepszych światowych marek w dziedzinach chłodnictwa i ogrzewania. Dzięki zastosowaniu najlepszych podzespołów nasze pompy są niezawodne i wygodne w użytkowaniu.

bottom of page